Tik Loch Lomond'o akmenuoti krantai

April 16, 2017

Ar jums yra tekę gelbėtis nuo rutinos ir nuovargio, ieškant prieglobsčio gamtoje? Rašau "gelbėtis", nes tą ir noriu pabrėžti - kai išjungi telefoną (vistiek ryšys prastas), kai ištrini mintis, kai matai aplink ne namus, ne skalbinius, ne virtuvę, ne vaikų žaislus, ne neplautas grindis. Kai aplink viskas tobula tiesiog savaime. Man ta vieta yra Loch Lomond ežero pakrantės. Bet TIK kai saulėta. Nervintis dėl moskitų įkandimų aš nelinkus - jei ilsėtis, tai taip tikrai su saule, su gamta, su žygiais, su laužu. 

 

Priklausomai nuo nuotaikos renkamės vis kitą vietą ir dėl to jau esame išmaišę visas šio ežero pakrantes (išskyrus tas vietas, kur privatūs namai stovi, žinoma). Viena mėgstamiausių vietų yra Sallochy Bay. Mašinai stovėjimas yra mokamas, todėl žmonių čia šiek tiek mažiau. Tuo pačiu ramybės daugiau. Krantai kaip ir visur akmenuoti, teka upeliai į ežerą, yra nedideli pasivaikščiojimo takai. Čia tokia vieta, kai jau viską tingi daryti ir nori tik ramiai praleisti laiką. Vaikai, aišku, niekada nepavargsta nuo rutinos, jiems visada reikia užsiėmimų, tai su tais akmenukais ir upeliukais - jiems užsiėmimo visai dienai. ALL HAPPY (ar gi ne to nori visos mamos?)

Bet ne visada taip batareika nusėda ir dažnai mes pirmiausia įkopiam į kokį kalniuką, o tik paskui visi poilsiai ir laužai. Su visai mažais vaikais labai gera praeiti Millenium Walk (Balmaha miestelio pašonėje). Trumpas, bet kartu ir gražus kelias per kalnelį - pats tas vaikams. O su vyresniais vaikais labai puikus maršrutas į Conic Hill. Abu maršrutai prasideda nuo Visitor centre Balmahoje, kur yra mašinų stovėjimo aikštelė. Balmaha labai populiari vieta tarp keliautojų ir būriuotojų (yra nedidelis uostas laivams), tad šiltomis dienomis žmonių būna nemažai. Visgi visi jie atvažiavę pailsėti, tad smagi ta bendra atmosfera, visi sveikinasi, linki gero lipimo. Gerai nuotaikai reikia gerų žmonių!

Visas paminėtas vietas sužymėjau žemėlapyje (čia). Kas atsivertėt žemėlapį, turbūt pastebėjot, kad visos vietos yra dešiniame Loch Lomond'o krante. Ne todėl, kad kairiniame nėra ką veikti. Yra. Mes netgi turim radę slaptą vietą, į kurią galima patekti tik nulipant stačiomis uolomis ir šiaip nesmalsūs ten nepatenka. Iš tos vietos matosi pats gražusis Ben Lomond kalnas. Bet vakarinis krantas turi vieną minusą, leidžiantis saulei ji pasislepia už kalnų greičiau ir krantą nukloja šešėlis, tada pradeda lįsti moskitai, o jų man mažiausiai reikia! Taigi kariniame krante mes arba sustojame trumpam važiuodami pro šalį, arba atvykę anksti, išvykstam irgi anksčiau. 

Kartais vėl važiuodama prie Loch Lomond'o galvoju, na ar yrako aš dar ten nemačiau (be to, kad keičiasi gamta...). Ir suvokiau vieną dalyką, o gi Loch Lomond'o salos! Tiek kartų akimis nulydėdavau tuos vandens "autobusus", kursuojančius į salas pirmyn ir atgal, o pati niekada nebuvau. Taigi šios vasaros MUST DO  bus super exciting - aplankysim salas ir galėsiu tada pasidalinti naujais įspūdžiais!

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Panašių temų įrašai

TOP 10 lankytinų vietų Glasgow mieste

April 14, 2017

1/1
Please reload

Naujausi įrašai
Please reload

Archyvas
Please reload

© 2018 by Scotland Explorer.